CZYM JEST PROGRAM 3P?

PASJE * PREDYSPOZYCJE * PERSPEKTYWY

Program 3P jest autorską i profesjonalną formą doradztwa zawodowego, stworzoną przez osoby – członkow naszego Stowarzyszenie – zaangażowane w projekt tworzenia Platformy, które na codzień zajmują się profesjonalnym doradztwem kariery, realizowanym w głownej mierze dla kadry kierowniczej i zarządczej.

Program 3P wzorowany jest na programach rozwojowych oraz konsultacjach kariery realizowanych w biznesie dla osób aktywnych zawodowo. Wykorzystuje wybrane i różnorodne formy oraz metodologię i narzędzia, dopasowane do poziomu rozwoju społecznego oraz poznawczego uczestników.

Celem Programu 3P jest przede wszystkim wspieranie młodych ludzi w zbudowaniu samoświadomości, zrozumieniu swoich predyspozycji i potencjału, tak aby dać im podstawy do świadomego kształtowania własnej drogi i podejmowania właściwych decyzji na ścieżce dalszego rozwoju.

KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z PROGRAMU 3P?

Odpowiedź brzmi ZAWSZE.

Poznanie własnej osobowości, zrozumienie siebie, poznanie własnych mocnych stron, ale również uświadomienie sobie własnych ograniczeń, jest najlepszą drogą naszego rozwoju.

Wiedza o możliwych naturalnych przewagach oraz o naturalnych ograniczeniach, pozwala przekształcać te pierwsze w mocne strony i wykorzystywać związany z nimi potencjał, jednocześnie unikając ryzyk związanych z własnymi ograniczeniami.

Zrozumienie własnych predyspozycji i potencjału pomaga dokonywać właściwych dla nas wyborów, daje podstawy do świadomego kształtowania własnej drogi i podejmowania właściwych decyzji, prowadzących do bardziej spełnionego, pełnego poczucia sensu życia (również tego zawodowego).

Samoświadomość pomaga też określić kim jestem i czego chcę, jakie są moje pasje i wartości, na czym mi zależy, czego w życiu szukam, co jest ważne. Zdawanie sobie sprawy z potrzeb, które kierują naszymi podświadomymi instynktami, pozwala skutecznie je zaspokajać.

Wreszcie samoświadomość daje umiejętność rozpoznawania, doceniania własnej odrębności oraz wykorzystywania jej w kategoriach potencjału. Osoba, która zna siebie, swój sposób myślenia oraz logikę działania, jest nie tylko bardziej kompetentna, ale także ma wyższy poziom własnej wartości, empatii, lepsze zrozumienie zachowań i motywacji ludzkich oraz efektywniejszą komunikację.

Szczególnie jednak warto przeanalizować swoje predyspozycje wtedy,  gdy stoisz przed wyborem dotyczącym teraźniejszości lub przyszłości (może to być wybór szkoły, studiów, przyszłego zajęcia), a nie wiesz, czym możesz albo powinnaś / powinieneś się kierować podejmując tak ważną życiowo decyzję czy też nie wiesz, do czego się najlepiej nadajesz, w czym masz szansę się sprawdzić i odnieść sukces.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ WARSZATY 3P?

Dla Wszystkich, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie – niezależnie od tego ile mają lat i na jakim etapie życia są, bo budowanie i rozwijanie samoświadomość jest pożądanym i wartościowym działaniem na każdym etapie naszego życia.

Przede wszystkim jednak liczymy na obecność uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

ZAPISY NA WARSZATY 3P

Jeżeli jesteś zainteresowana / zainteresowany udziałem w warsztatach, zarejestruj sie korzystając z poniższego FORMULARZA.

Przekaż nam kilka informacji na swój tema oraz preferencje co do sposobu uczestnictwa w warsztatach, a my wrócimy do Ciebie proponując odpowiedni termin warsztatów oraz grupę.

Warsztaty realizowane są zarówno w formie on-line (3 spotkania po 60 minut), jak i formie stacjonarnej (na terenie LO im. KEN, w formie jednodniowej).

Planujemy kilka edycji.

W przypadku zebrania grupy zainteresowanej odbyciem warsztatatów jeszcze w tym roku szkolnym, zorganizujemy je w czerwcu, ale planujemy również terminy wrześniowe.

Prosimy o rejestrację, wszystkie szczegóły prześlemy mailowo.

Uwaga: rejestracja wymaga podania danych osobowych oraz kontaktowych.

125px_Norway_grants
125px-Herb_Miasta_Stalowej_Woli

„MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA – Plan Rozwoju lokalnego i instytucjonalnego Stalowej Woli”
współfinansowany ze środków
Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (85%) oraz Budżetu Państwa (15%).
Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwój Lokalny.
Projektem zarządza Lider – Gmina Stalowa Wola.
Wartość projektu: 15 328 498,86 zł,Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.